41 Haftalık Gebelik: ''Uzatmaları Oynamak''

  PAYLAŞ!

 • facebook
 • twitter
 • friendfeed
 • email
 •  
 • facebook
 • twitter
 • friendfeed
 •  

41 Haftalık Gebe41 Haftalık olmanıza olmanıza rağmen bebek dışarı gelmekte naz yapıyor olabilir. Bu sizde uzatmaları oynanan bir spor musabakası görüntüsü yaratacaktır. Bir an önce hakemin düdüğü çalmasını ve maçın bitmesini istersiniz.Aynı zamanda çok heyecanlısınızdır; acaba neler olacak diye düşünmektesiniz. Oyuncuların son dakikalardaki yorgunluğu da işin içine katılınca durum biraz stresli bir hal alabilir.

Bebek Büyüyor (41+0-41+6.gün)

280 günü geçmenize rağmen  bebeğinizi kucağınıza almadıysanız endişelenmeye gerek yok. Tahmini doğum tarihinin gerçek olma olasılığı sadece %5’tir. Ayrıca ''yaramazlar'' birkaç gün daha  içeride kalmayı daha garanti görebiliyorlar.

Bu tür bir sarkma durumunda doktorunuz size belirli aralıklarla NST (Nonstress test yapacaktır). Burada bebeğin kalp atışları, oksijen durumu gibi verilere bakılarak genel durumu değerlendirilir. Ayrıca doktorunuz gerçekten hangi haftada olduğunuzu bir kez daha kontrol etmek ve emin olmak isteyecektir.

Sonuçta bebeğiniz sonsuza kadar içeride kalamayacağı için doktorunuz en geç bu haftanın sonunda onu dışarı almak isteyecektir. Normal doğum taraftarıysanız suni sancılarla bebeğin dışarı gelmesi sağlanır. Ancak bebekte herhangi bir sıkıntıya rastlanır veya bebek suni sancıya da olumsuz cevap verirse sezeryanla doğum kaçınılmaz olmaktadır.

Birliktesiniz :

Eminiz ki işin biraz uzamış olması sizi yormuştur. Ama bardağın dolu tarafını kaçırmayın! Bebeğiniz sizin içinizde  biraz daha zaman geçirmeyi tercih etti ve bu onun için son derece güzel bir gelişme.

Onu kucağınıza aldığınızda, (bunu mümkün olduğunca erken yapmakta fayda var) tüm yorgunluğunuz geçecek. Misler gibi bir koku burnunuza gelecektir. Onu bedeninize yatırın. Çünkü tam 42 hafta içinizdeki sese alıştı. Normal hayata geçişi, onun için kolaylaştırmış olursunuz.

Onun veya onların(!) kime benzeyeceğini aylardır tahmin etmeye çalışıyordunuz. Artık buna gerek yok minik el ve ayaklarıyla o artık kucağınızda. Bebeği ilk kucağına alışını, baba da yıllarca unutamayacaktır.(Kime benzediği daha birkaç ay boyunca evde tartışma yaratacaktır aslında ; çünkü herkes başkasına benzetecektir!! )

''Geleceğe attığınız en güzel mesaja'' ve size Mutlu bir yaşam dileriz…

geri 40 Haftalık Gebelik

Unutmayın! 41 Haftalık Gebe, hamileliğinin 42.Haftasındadır. Her hamileliğin farklı olacağını da hatırlayın.

Sorunuzu forma yazarak sorabilirsinizBebekolay Sosyal Medya