İkizler Burcu Bebeği (21 Mayıs - 21 Haziran)

  PAYLAŞ!

 • facebook
 • twitter
 • friendfeed
 • email
 •  
 • facebook
 • twitter
 • friendfeed
 •  
İkizler burcu bebekleri; ister ikizler burcu erkek, isterse ikizler burcu kız bebek olsun zekalarını küçük yaşlarda ortaya koyarlar. Parlak gözleriyle kısa zamanda etraflarıyla ilgilenmeye başlarlar. Çok hareketli ve meraklılardır. Dikkatini çeken yerlere, yükseklere bir şekilde ulaşıp, dokunmaktan çok hoşlanırlar. Daha bebekken beşiğinin kenarına tırmanıp dışarıya atlamayı deneybilir, aman dikkat...Genelde az uyurlar. Konuşmayı erken yaşta öğrenirler. Onların çift karakterli olduğu söylenir bu nedenle ebeveynleri onları anlamakta, tanımakta zorlanırlar. İkizler burcunda doğan çocuk küçük yaşlarda resim, dans veya müzik kabiliyetini de ortaya koyar. Okulda da zekası sayesinde öğretmenlerini memnun eder.  Hassas ve duygusal bir yapıya sahiptir. Onu sevgi ve şefkatle yatıştırmak gerekir. Bu arada ikizler çocuğu, geniş hayali yüzünden abartıyı sever ve zaman zaman da yalan da söyleyebilir. Ona yalanın iyi bir şey olmadığını tatlılıkla anlatmalısınız. Ayrıca o her şeyden çabucak sıkılıp bıkacaktır. Fazla zeki olması diğer çocuklar gibi bir konuyu uzun uzun incelemesini engeller. Ona dikkatli olmasını öğretmeli ve sevdiği bir konuya ilgisini çekerek, yavaş yavaş sabretmesini de öğretmelisiniz. Bu burcun çocukları çok neşeli ve güler yüzlü olurlar.  Yeni kelimeleri büyük bir hızla hafızalarına yerleştirirler. Ikizler çocukları zeki ve kıskançtırlar. Hiç durmadan sorular sorarlar. Kendilerine bilgisayar ya da boyama gibi türlü uğraşlar edinirler. Genellikle sevgi dolu ve iyi huyludurlar ama disiplin gerektiği zaman bunun neden uygulandığını bilmeye ihtiyaçları vardır. Büyük ve mutlu bir ailenin parçası olmaktan çok hoşlanırlar. Çok hareketli ama hassas Ikizler çocuklarının ailesinden beklediği, sürekli bir anlayış ve sevgidir. Ilgi alanları çabuk değişen bu çocukları oyalamak gerekir. Onlarla konuşmak, ruhlarının derinliğine inmek ve onları dinlemek hoşlarına gider. Tenkit yerine doğru yolu başka bir metot ile anlatmak daha iyi olacaktır. Eleştirilmekten çok sıkılan bu çocuklar dırdırcı ebeveyn karşısında ileride ailelerinden kopma eğilimi gösterebilirler. Eğlenceli ve destekleyici bir aile ortamı onlar için idealdir.  Aile içinde hep onun sözü dinlensin, hep onun istedikleri yapılsın diye, ön plana atlarlar. Kalabalık bir aile toplantısında herkesin gözbebeği olmak isterler. Zeka yarışmaları ve çeşitli oyunlar oynamaktan hoşlanırlar. Iyi bir ruh halinde başarılı bir tartışmacıdırlar. Çünkü kelimelerle araları çok iyidir ve onlara istedikleri şekli rahatlıkla veririler. Doğal olarak çok sosyaldirler. Her zaman yeni arkadaşlar edinirler. Mutluluklarını kız kardeş veya erkek kardeşleri ile paylaşmaktan mutluluk duyarlar.

2018-03-29 09:13:53
Uyku sorunu icin size Allah sabır versin.Be n ağlaya ağlaya uyurmuşum biz ikizler galiba uyumayı pek sevmemişiz.30 yaşımdan sonra düzenli uyku hayatıma girdi.
2015-02-10 13:31:02
Aynen yazılanlar gibi. 8 aylık ikizler burcu oğlum var. Okudukça özelliklerinin tıpa tıp uyduğunu gördüm.
ezo
2014-10-26 16:18:27
isimsiz lütfen.arkadaşlar 5 aylık oğlum var ve sadece ayakta sallanarak uyuyabiliyor.ve ayakta sallanırkende dalasına ağlıyor mızmızlanıyor kendini itiyor.ya başka bi uyutma şekli olmalı ya da nasıl sallayabilirim bi yöntemi var mı huysuzlanmadan uyutmanın.deneyimlerinizi bekliyorum.

Sorunuzu forma yazarak sorabilirsinizBebekolay Sosyal Medya